Як повернути судовий збір?
Повернення судового збору, в т.ч. помилково сплаченого, регулюється наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року № 787 «Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів» (далі – Порядок), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 р. за № 1650/24182.
Повернення помилково або надміру зарахованого судового збору здійснюється органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) з відповідних бюджетних рахунків, відкритих в органах Казначейства відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.
Таке повернення (у національній валюті) здійснюється на рахунки одержувачів коштів (в т.ч. фізичних осіб), відкриті в банках (Приват, Ощадбанк, Полікомбанк тощо), вказані у поданні або заяві платника.
Повернення платежів фізичним особам, які не мають рахунків у банках, може здійснюватись шляхом повернення готівковими коштами за чеком органу Казначейства з відповідних рахунків, відкритих у банках на ім’я органу Казначейства, або з відповідних рахунків банку чи підприємства поштового зв'язку, вказаних у поданні або заяві платника (його довіреної особи).
Повернення помилково або надміру зарахованого судового збору здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
Постановою Кабінету Міністрів від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» органом, що контролює справляння надходжень бюджету за кодом бюджетної класифікації 22030000 «Судовий збір та надходження від звернення застави у дохід держави» визначено суди загальної юрисдикції, до яких відноситься Корюківський районний суд Чернігівської області.
Подання на повернення помилково або надміру зарахованого до бюджету судового збору подається платником (в т. ч. фізичною особою) до відповідного органу Казначейства за формою згідно з додатком 1 з його заявою про повернення коштів з бюджету (додаток 2) та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
У разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) до органу Казначейства подається оригінал або належним чином засвідчена копія ухвали суду. Ухвала суду подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету (у разі знаходження оригіналу документа на переказ, який підтверджує зарахування судового збору до бюджету, в матеріалах судової справи та зазначення про це в ухвалі суду).
Заява про повернення коштів з бюджету, яка подається до відповідного органу Казначейства, складається платником у довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації: причини повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб'єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону, сума платежу, що підлягає поверненню, спосіб перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів чи готівкою.
У заяві платник може визначити довірену особу для отримання коштів, що мають бути повернені йому з бюджету. У такому разі до заяви про повернення коштів з бюджету додаються довіреність на отримання коштів довіреною особою, засвідчена згідно з вимогами Цивільного кодексу України, та копія паспорта довіреної особи.
Заява та подання або ухвала суду подається до відповідного органу Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету.
Органи Казначейства приймають подання від органів, які контролюють справляння надходжень бюджету або які здійснюють облік заборгованості в розрізі позичальників, у строки, визначені нормативно-правовими актами з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів.
У разі відсутності такого нормативно-правового акта платник подає до відповідного органу Казначейства заяву та подання, дати складання яких не перевищують 30 календарних днів.
Заява та подання або ухвала суду повертаються відповідними органами Казначейства надавачам без виконання у таких випадках:
1) перевищення встановлених законодавством строків подання заяви та подання до органу Казначейства;
2) невідповідність інформації, викладеної у заяві платника, даним, наведеним у поданні або ухвалі суду, або даним органу Казначейства про зарахування коштів до бюджету;
3) подання заяви та подання або ухвали суду не за призначенням;
4) подання заяви та подання або ухвали суду неуповноваженою особою;
5) порушення встановлених вимог щодо їх оформлення.
Додаток 1
|
|
Додаток 1
до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів
(пункт 5 розділу I)
|
_________________________________
(найменування органу, що контролює справляння надходжень до бюджету)
|
|
|
ПОДАННЯ
на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету
№ ___ від «___» __________ 20__ року
Повернути _________________________________________________________
(найменування та код за ЄДРПОУ платника податків - для юридичної особи або прізвище, ім’я, __________________________________________________________________________________________
по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) - для фізичної особи (серія та номер паспорта*))
з ______________ бюджету кошти у сумі _______________________________
(державного/місцевого) (цифрами та словами)
_____________ сплаченого ___________________________________________
(помилково/надміру) (найменування платежу та код класифікації доходів бюджету)
згідно з ____________________________________________________________.
(документ на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету, дата та номер)
Керівник (заступник керівника) органу, що контролює справляння надходжень до бюджету
|
______________
(підпис)
|
______________________
(ініціали, прізвище)
|
М. П.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Погоджено**:
|
|
|
|
|
|
Керівник місцевого фінансового органу
|
______________
(підпис)
|
______________________
(ініціали, прізвище)
|
_____________
* Заповнюється для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган Державної фіскальної служби України і мають відмітку в паспорті.
** Погоджується виключно у випадках повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами.
{Полрядок доповнено новим Додатком 1 згідно зНаказом Міністерства фінансів № 827 від 19.09.2016}
Додаток 2
Начальнику УДКСУ у Корюківському районі
Чернігівської області
Привалі Я.М.
Іванова Івана Івановича
15300, Чернігівська область, Корюківський
район, м. Корюківка, вул. Вокзальна, 86
тел. 0661118612
ІНН 8795461462
З А Я В А
Прошу повернути судовий збір в сумі 640 грн. 00 коп. (шістсот сорок
(податок, що повертається платнику) (сума до повернення числом та прописом)
гривень 00 коп).
за ухвалою суду (виконавчим листом) від _____________20___р. по справі № __________ сплаченого мною за квитанцією №___________ від _____________р. в банку __________________________________________
(назва банку в якому платили кошти, що повертаєте)
на рахунок ______________________________________________________
(номер рахунку СУДОВОГО ЗБОРУ, вказаний у квитанції при сплаті коштів)
Зазначені кошти прошу зарахувати за наступними реквізитами
(________________- наприклад: ЧОД АТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ
вказуємо який банк
«Полікомбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», ТВБВ 10024/159 АТ «Ощадбанк»):
(повністю вказуємо реквізити для зарахування коштів)
Код банку (ЄДРПОУ) – ________________
МФО – __________________
Рахунок банку (транзитний рахунок) – _________________________
Особовий рахунок, номер ощадної книжки або картковий рахунок___________
До заяви додаю:
1. Ухвала суду від _____________20___р. по справі №________________
2. Квитанцію про сплату від ___________20____р. №_________________
Дата Підпис